Nowa generacja gruntowych pomp ciepła. 

Lata pracy konstruktorów NIBE, doprowadziły do powstania urządzeń nowej generacji - zaawansowanych technicznie, a przy tym przyjaznych dla instalatora i dziecinnie prostych w obsłudze. Nowe modele pomp ciepła NIBE wykazuja o 15% niższe zużycie energii w stosunku do poprzednich modeli. Zastosowano energooszczędne pompy obiegowe, którymi steruje pompa ciepła, dostosowując ich prędkość do zapotrzebowania na ciepło w budynku. Unikalny, kolorowy wyświetlacz z czytelnym menu w języku polskim, czyni pompę przyjazną uzytkownikowi.

 

 

 

 

FIGHTER 1145 jest pompą służącą do ogrzewania domów jedno- i wielorodzinnych oraz budynków usługowych. Jej wydajność jest wysoka dzięki zastosowaniu sprężarki o wysokiej wydajności w optymalnie zaprojektowanym układzie chłodniczym. Współczynnik COP (wydajności grzewczej) przy wejściowej temperaturze solanki 00C w temperaturze czynnika na zasilaniu instalacji grzewczej 350C (bez uwzględniania pomp obiegowych) wynosi 5.0 w przedziale od 5 do 17 kW. Urządzenie to może współpracować z każdym rodzajem niskotemperaturowej instalacji grzewczej tj.: grzejnikami, konwektorami, ogrzewaniem podłogowym. System steruje pracą pompy ciepła w trybie ogrzewania, produkcji ciepłej wody oraz opcjonalnie chłodzenia budynku lub ogrzewania wody basenowej. Temperatura zasilania systemu grzewczego do 65oC.

F1245Pompa ciepłaNIBETM F1245 to kompaktowa pompa ciepła nowej generacji typu woda/woda (glikol/woda), zaprojektowana do oszczędnego i ekologicznego ogrzewania i produkcji c.w.u. w domach jedno- i wielorodzinnych. Przeznaczona do współpracy z każdym rodzajem niskotemperaturowej instalacji grzewczej, np. grzejnikami, konwektorami lub ogrzewaniem podłogowym. Wysoką efektywność urządzenia zapewniają m.in. energooszczędne pompy cyrkulacyjne (klasa energooszczędności A) oraz zintegrowany wężownicowy zasobnik c.w.u. o poj. 180 litrów z wysokiej klasy izolacją termiczną (Neopor).

Zabudowa f1245

Pompę ciepła NIBETM F1245 wyróżnia nie tylko wysoki współczynnik efektywności, ale także - a może nawet przede wszystkim - prostota instalacji i obsługi. Nowoczesny intuicyjny panel sterowania z kolorowym wyświetlaczem i menu w języku polskim pokazuje pełne informacje o statusie pompy, czasie pracy oraz wszystkich parametrach odczytywanych w urządzeniu. Ułatwia dokonywanie wszelkich ustawień, zarówno instalatorowi przy uruchamianiu i regulacji urządzenia, jak również użytkownikowi przy późniejszej obsłudze pompy.

Systemowe rozwiązania opracowane przez koncern NIBETMumożliwiają łączenie pompy ciepła NIBETM F1245 z modułami, wzbogacającymi jej możliwości, np. o wentylację z odzyskiem ciepła i chłodzenie pomieszczeń, sterowanie dwoma obiegami grzewczymi, ogrzewaniem wody basenowej, systemem solarnym itp. Spójny design i modułowa budowa jednostek pozwalają zachować zwartą bryłę i estetyczny wygląd urządzeń, dzięki czemu pompa ciepła może stanąć w pomieszczeniu pełniącym inne funkcje niż kotłownia, np. w pralni, suszarni, siłowni, a nawet w kuchni.


Pompy ciepła, do oszczędnego i ekologicznego ogrzewania domów.Model 1126, to pompa jednofunkcyjna, wymagająca podłączenia zewnętrznego zbiornika c.w.u. Model 1226, to pompa dwufunkcyjna z zintegrowanym zbiornikiem ciepłej wody o poj. 180 litrów. Obie pompy wyposażone są w grzałki o mocy 9kW.Urzadzenia współpracują z każdym rodzajem niskotemperaturowej instalacji grzewczej.NIBE F1126/F1226

 

Pompy ciepła zaprojektowane do oszczędnego i ekologicznego ogrzewania domów jedno i wielorodzinnych. Model F1126 to pompa jednofunkcyjna, wymagajaca podłączenia zewnętrznego  zbiornika cwu. Natomiast pompa F1226 to pompa dwufunkcyjna ze zintegrowanym zbiornikiem ciepłej wody o poj. 180l. Pompy ciepła wyposazone w grzałkę zanurzeniową o mocy 9kW i pompy obiegowe.

Pompa pozwala efektywnie, ekonomicznie i bezpiecznie utrzynywać komfortowe warunki wewnątrz pomieszczeń

Dostępne moce:            F1126 5,6,8,11kW    

                                     F1226 5,6,8,11kW

Maksymalna temperatura zasilania 63 stopnie C

Grzałka zanurzeniowa 9kW